Bağımsız Müzik

 • Bilindiği gibi ülkemizde çökmekte olan müzik piyasası konuşuluyor uzun bir zamandır.Oysa biz başından beri çökme olayının gelişen dünya ile müziği pazarlayanların,müziği ürün olarak elinde tuttanların vizyonlarının olmadığını ve dünyaya ayak uyduramadıklarını söylüyoruz. Müzik gibi bir sanatı üretenlerin vizyonsuz insanlara teslim olmalarını sindiremiyor ve çıkış yollarını kovalıyoruz.Bunu da müzik ticareti yapanların değil, müziği üretenlerin başaracağına inanıyoruz.

  Bu aşamada yalnızca kapıyı aralayabildik,ancak bütün engellere rağmen yolu açmayı sürdürüyoruız.

   

  Artık müziğin satış ve pazarlama şekli, değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte,çarşılardan,karmaşık satış ve pazarlama ilişkilerinden,daha basit, yalın  ve kişiye ,ürüne özel yolların kullanıldığı, geleceğe dönük bir biçim aldı.Sanatçı ürettiği medyayı dinleyicilerine ulaştırmak için bir sürü kabul edilemez ayrıntılarla uğraşmak zorunda değil.Evinden bir bilgisayar ile bütün dünyaya ulaşabilmesi hayal olmaktan çıktı.

   

  Bunun için gelişen muzik piyasasını bilen, yeniliklerden haberi olan ve sizi dünya ile buluşturmaya hazır bir ekip var.Bu ekip, ürettiğiniz medyanın  yasal bir ürün haline getirilip,uluslararsı distribütörlere,medya dağıtım noktalarına  yerleştirip, veriminizi artıracak,uluslararası platformda sizin eserinizi takip edecek, gözünüz kulağınız olarak haklarınızı ve oluşacak alacaklarınızı toplayacak,size bu yolda uygulamanız gereken etkili  yöntemleri gösterecek ve tehsil edilen  gelirleri  zamanında size ulaştıracak bir ekiptir.

 •  

  • Şarkı yada ürettiğiniz medya tarafımıza ulaştıktan sonra, uzman editörlerle çeşitli açılardan incelenir. Bu incelemenin amacı,ürününüzün  uluslararası  kıstaslarda en iyi yeri alabilmesi için gerekli özellikleri taşıyıp taşımadığıdır.Bu analizler yapıldıktan sonra  gerekirse size performans artırıcı tavsiyelerde bulunulur.Eğer istenirse stüdyomuz ve teknik kadromuz  size bunu sağlayacaktır.
  • Medyanın yasal izinleri alınır ve ürününüz artık size ait bağımsız bir eser olarak tescil edilir.
  • Başta kendi portalımız olmak üzere,dünya üstünde bütün digital portallarda yayına ve satışa konur.
  • Gerek ulusal ve yerel medyada, gerekse sosyal medyada fanlarınızla en etkili buluşma ve tanıtma yöntemleri,önerilerimizle, sizin yönergelerinizle  uygulanmaya başlar.
  • YouTube,İTunes ve digger onlarca portaldaki, streaming,satış,görüntülenme raporları aylık olarak size ulaşır.
  • Elde edilecek gelirlerden, yasal stopaj, ve ödenecek vergi dışında extra bir ücret talep edilmez!

   

   

  Bagimsizmuzik.com bu geçiş sürecinden sonra Türkiye'nin müzik portalı olacaktır!

İletişim

   
 • Telefon & Faks : +90212 249 56 84
 • Adres : Tomtom mahallesi ,Yeniçarşı Caddesi, Demirhan No:38 Kat:5 34433 Beyoğlu/İstanbul
 • E-Posta : info@utopyamuzik.com