No tweets found.

Hizmetlerimiz

 • Jingle,anons,reklam,dublaj kayıtları.

  Stüdyomuzda reklam jingle’ları,anonslar ve dublaj kayıtları ,düşündüğünüzden daha kolay ve daha kusursuzdur!İster kendi seçeceğiniz kişilerle,isterseniz katalogumuzdan seçeceğiniz seslerle  işinizi en mükemmel hale getirebilirsiniz.Film dublaj kayıtları piyasanın aksine çok düşük maliyetlerde ve  büyük kolaylıkla çözülmektedir.

 • Bir besteniz,melodiniz, iyi bir şarkı olabileceğini düşündüğünüz müzikal çalışmanız mı var?Aranjörlerimiz, tarzının en iyi ürünü olabilecek bir ürün yaratmanıza yardım edecektir.Aranje,Bestelerinizin,düzenlenip,orkestrasyon ile çalınıp söylenmeye hazır hale gelmesidir.Bazen ufacık  mırıldanan bir temadan çok iyi bir parça çıkartabiliriz.Mırıldandanarak,basitçe çıplak olarak kaydededip gönderdiğiniz eseriniz profesyonel bir müzik ürünü haline dönüşsün!İster siz,isterseniz profesyonel vokalistlerimize seslendirtelim.İsterseniz prodüksiyon hizmetlerimizden yararlanarak tek bir parça olsa dahi iTunes başta olmak üzere dünya üzerinde satışa koyalım.
 • Kaydettiğiniz yada  kaydetmeyi düşündüğünüz eserinizin notasının çıkartılması.Dilerseniz yalnızca melodi değil,tüm enstrümanların notasının yazımı.
 •  Müzik projesinin en iyi ortamda ,en iyi enstrümanistlerle kaydedilmesidir. Aranjesi yapılmış bir eser,eğer profesyonel ortamlarda kullanılacaksa,profesyonel hazırlanmış bir stüdyo kaydına ve profesyonel ortamların gerektirdiği kayıt formatlarına ihtiyaç vardır.İyi bir eserin kötü bir kayıtla şansı olamayacağı açıktır.Ütopya, yılların tecrübesi ve referansıyla bu konuda güvenebileceğiniz en iyi kayıtları size sunmaktadır.

 • Eğer sizin için önemli bir performans,çekim, konser varsa ve bunu yüksek kalitede kayıt etmek istiyorsanız gerekli donanım ve ekipmanla en iyisiyiz….
 • Tasarım,üretim,kayıt,montaj..

  Görüntü ve  müzik artık birbirini tamamlayan yeni bir kol olmuştur.Bir filmin,bir görüntünün doğru tasarlanmış bir müzikle sunulması gerek sosyal medyada, gerekse ulusal medyada hedef kitle için  vazgeçilmez bir yoldur.Bunun için yaratıcı bir kadroya,özgün ve yalnızca o iş için üretilmiş özel seslere ihtiyaç vardır.Bir filmin ortam seslerinden efektlerine, müziğine,dublajına kadar bütün ses ihtiyacı  tarafımızdan kusursuz olarak  tasarlanmakta,kaydedilmekte ve üretilmektedir.Her türlü ses tasarımı ükemizin önde gelen enstrümanistleri,seslendirmecileri tarafından hazırlanıp,filmin üzerine işlenmektedir.Projenizi hazırlayın ve ses işini bize bırakın…

 • Yılların tecrübesi ve eğitimiyle,ülkemizdeki en önemli müzisyenleri tanıyor olmamız, performanslarını çok iyi biliyor olmamız, projelerinizde yararlanacağınız müzisyenleri en doğru şekilde seçmenizi sağlayacaktır.Birçok önemli müzisyen stüdyomuzdaki atmosferden ve çalışma ortamından çok memnun olduğu için bizimle çalışmayı tercih etmektedir.Bu da proje sahiplerine zaman ve bütçeyi doğru kullanma anlamında artı sağlamaktadır.

   Müzik ve müzisyen katalogumuz,konser,balo ,kokteyl gibi organizasyonlarda,şirketlerin ihtiyaçlarına da cevap vermektedir.Sanatçı eşlik orkastrasından ihtiyaca göre herçeşit müzisyen ihtiyacı yapılacak hizmete göre en uygun şekilde karşılanmaktadır. Detaylı bilgi ÜtopyaMenajerlik sayfasında mevcuttur.

 • Amatör yada profesyonel kişilere,doğru yönlendirmeleri yapacak,teknik analizden,satış politikalarına yönelik çalışmalar.

  Prodüksiyonun doğru yapılması. Doğru bütçe çıkartılması, satış stratejisi belirlenmesi ,prodüksiyon takvimi belirlenmesi,projenize doğru müzisyenlerin katılmasının sağlanması Ütopya’nın güvenilirliği ve tecrübesi ile mümkündür.

   

  Yaptığınız kaydı teknik ekibimize inceleterek  objektif bir yorum alabilirsiniz.!

  Bir prodüksiyonun mutlaka taşıması gereken özellikleri vardır.Parçanın kurgusundan,solist performansına,teknik kayıt ve mix özelliklerine, formatına kadar birçok önemli konu ,profesyonel ekibimiz tarafından incelenip size bir rapor halinde  sunulur!Eğer eksik tesbit edilirse size önerilerde bulunulur! Bu hizmet tamamen ücretsizdir!

 • Başka ortamlarda,yada stüdyoda yapılmış çeşitli ses kayıtlarının kusursuz formatlara dönüştürülmesidir.İyi kaydın aynı zamanda iyi bir performansla kaydedilmiş olması gerekmektedir.Edit işlemiyle başta bozuk performans olmak üzere,senkron,detone,dip gürültüsü,çeşitli istenmeyen frekansların ortadan kaldırılması gibi bir dizi işleme ihtiyacı vardır.Bu işlemlerledn sonra ses kaydınız kullanacağınız medya ortamına uygun formatlara dönüştürülür.

  Bu işlem home studio kayıtlarının düzeltilmesinde,yeterli derecede profesyonel olmayan kişilerin performanslarının düzeltilmesinde,ve daha çok film projelerinde, görüntü ile beraber alınan seslerin kalitesinin düzeltilmesi için gereklidir.Birçok film kaydının sesleri tarafımızdan düzeltilmiş bazıları stüdyo ortamında yeniden üretilerek kusursuz hale getirilmiştir.

 • Projedeki bir sürü kaydın dinlenebilir stereo kayıt haline indirgenmesidir. Ancak bunun için profesyonel bir ses mühendisine ihtiyaç vardır.Frekansları bilen, tarzı tanıyan , kesin ve doğru sonuca götürecek kişi ses mühendisidir.Ütopya en iyi referanslarla size bu hizmeti vermektedir.Halihazırda son 7 yılı Ütopya çatısı altında olmak üzere ülkemizdeki kabul görmüş büyük prodüksiyonların en az 1/3 ü tarafımızın müdahalesinden geçmiştir…
 • Mix edilmiş kayıtların uluslarası formatlarda yüksek ses kalitesinde baskıya uygun hale getirilmesidir.Mixisiniz tarzının en iyi örnekleriyle defalarca karşılaştırılarak en iyi performansta master edilmekte, Master cd ,üzerine Isrc kodları,eser ve hak sahibi bilgileri digital olarak işlenmekte,kalıp için kusursuz bir master hazırlanmaktadır.Dinleyeceğiniz örneklerle bundan şüpheniz kalmayacaktır.
 • Eser İşletme Belgesi  olmadan ürettiğiniz müzik resmi olarak satış ve dağıtım kanallarına giremez Üretilen müzik eserinin ürün olarak tescilinin yapılması,bir dizi işlemi gerektirmektedir.Bu da ‘’Yapımcı Belgesi‘’ne sahip bir şirket tarafından yapılmalıdır.Yapımcı şirket esere, uluslararası ID numarası olan ISRC kodu verir.Önce Kültür Bakanlığı’na eser, besteci ve hak sahipleri olarak bildirilir.Aynı zamanda Müyap,Mesam ve Msg kayıtları yapılır.Gerekli harçlar yatırılıp ödemeleri yapıldıktan sonra bandrol alınır. Bandrol alınmış eser artık bir üründür.Ve raflara fiziksel cd olarak çıkabilir.Digital distribütörlere dağıtımı verilip çeşitli medya ortamlarında  dinleyicilere sunulabilir.Bunun için Firmamız tarafından verilecek bir de barkod numarasına ihtiyaç vardır.

  Ütopya Müzik Yapım,yerleşik anlayışın aksine bu hizmetleri sanatçı ,yada eser sahibi adına yapmakta, her aşamada  bilgi vermekte ve sonuna kadar şeffaf davranmaktadır..

  Ütopya Müzik aracılığı ile gereksiz bir sürü ilişkiye girmeden,para ve zaman kaybetmeden, ürettiğiniz müzikleri güvenilir bir biçimde raflara sürebilirsiniz.

 • Müzik ürününün cd formatında satışa sunulabilmesi için,  bandrollü  üretimi gerekmektedir. Bu da Yapım firması ve Bandrol yetkisine sahip bir cd üretim fabrikası ile mümkündür. Ütopya Müzik  bu konuda size bütün alternatifleri önerileri ile birlikte sunacaktır. Seçim sizin!.
 • Bandrollü üretilmiş  cd’lerin satış ağına konması artık eski şekillerde olmuyor.Gün geçtikçe fiziksel cd satan dağıtım noktaları azalmakta,varolanlar da müzik reyonlarını daraltmaktadır. Bu yüzden üretilmiş cdlerin  dağıtım ağına girmesi büyük bir sorun olmaktadır.Ancak dünyada gelişen digital distribütörlük ağı,sosyal medya pazarlama yöntemleri ,satışların başka bir mecrada yürüyeceğini göstermektedir.Ütopya Müzik kurduğu bağlantılarla başta I-Tunes olmak üzere 20 den fazla uluslararası platformda eserlerinizi satışa sunar ve 125 milyondan fazla izleyicinin  alışveriş yaptığı pazarlarda olmanızı sağlar.
 • Eserlerinizin korunması,tanıtılması,temsilciliği

  Artık en büyük medya kanalı olarak  YouTube görünmektedir. Bir yandan izleyiciler,bir yandan menajerler,uluslarası yapım şirketleri,medya örgütleri,büyük film şirketleri ,kullanacakları müzikleri,beraber çalışacakları sanatçıları bu kanal üzerinden aramaktadır.Buralarda doğru şekilde yeralmak,daha fazla gözönünde olmak ve izlenmelerden, tıklanmalardan, indirmelerden para kazanmak  uzak bir ihtimal değil! Sync Licansing ile eserleriniz ve maddi haklarınız koruma altına alınarak ,size maddi olarak geri dönüş sağlayabilir.

 • Basın tanıtımı,halkla ilişkiler,konser ilişkileri,müzikal teknik destek.
 

İletişim

   
 • Telefon & Faks : +90212 249 56 84
 • Adres : Tomtom mahallesi ,Yeniçarşı Caddesi, Demirhan No:38 Kat:5 34433 Beyoğlu/İstanbul
 • E-Posta : info@utopyamuzik.com