Kış’a Veda: Ali Karahanoğlu, Ahmet Enes Polat

Puslu havaları geride bırakmaya çalıştığımız şu günlerde, Ütopya Bağımsız Müzik iki sanatçının çalışmasıyla süslüyor vitrinleri.

İlki tekli çalışmalarını bir düzene oturtup, birbirinden güzel işleri vitrinlere sıralamaya başlayan besteci ve yorumcu Ahmet Enes Polat. İlk çalışması ‘Beni Bana Bırak ‘ ile çıkış yapan, ardından,’Kardelen’ adlı şarkıyı yapan sanatçı şimdi de ”Yas’ adlı teklisi ile selamlıyor bizleri. Bütün şarkı yazımından,kayıtları,mixi ve kliplerine kadar ken

di üretimi olan işlerle tam bir bağımsız müzisyen portresi çiziyor Ahmet Enes Polat. Yakın zamanda çok başarılı işlerde imzasını göreceğimiz bu sanatçıya dikkat etmenizi öneririz.Sanatçının şarkılarına şuralardan ulaşabilirsiniz:

İtunes:

https://itunes.apple.com/tr/album/yas-single/id1219375952

spotify:

ttnetmüzik:

https://www.turktelekommuzik.com/#/arama-ahmet%20enes%20polat

 

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————————-

Senden Sonrası:Ali Karahanoğlu

 

 

 

Mart ayının diğer ismi aramıza yeni katılan başarılı bir şarkı yazarı.Ali Karahanoğlu. Kişisel olarak alçakgönüllü şarkılar yazdığını düşünüyor, ancak müziği öyle bir özümsemiş ki,hem ülkemizde hemde dünyada yapılan müzik üzerine,  en profesyonel bakış açıları ile yarışabilecek düzeyde. Onun iki şarkılık çıkış albümü,ülkemizde tekdüze hale gelen yerli müzik üretiminin kodlarının artık değişmeye başladığının işareti. Ali Karahanoğlu, bir yorumcu-  sanatçı ile beraber çalışıp, kariyerini şarkı yazarı olarak sürdürme niyetinde.Beraber çalıştığı sanatçının ufkunu ileriye taşıyabileceğinden çok eminiz.

Bu çalışmadaki iki şarkısından ‘Uzaklar’ adlı besteyi, yeni albümü ile çıkan Yusuf Uğurer seslendirdi.’Unut’ adlı parçayı ise  Fırat Özyavuz yorumu ile sunuyoruz.

Şarkılara ulaşmak için:

itunes:

https://itunes.apple.com/tr/album/senden-sonras%C4%B1-single/id1220515930

Spotify:

ttnetmüzik:

https://www.turktelekommuzik.com/#/artist-Ali_Karahanoglu_-733416-albumler

 

Önümüzdeki yeni işlerde görüşmek üzere.

Bir cevap yazın